Panoráma Rybího
Jahůdka
Vyhledávání
 
DPPO Rybí
Digitální povodňový plán obce Rybí
 
Mapa Rybí
 
Obrázek z obce
 
Nabídky práce
Nabídky práce v regionu
 
Počasí (Mošnov)
 
Počet návštěvníků
Počet návštěv...
914958
Kolik lidí je online?
1
 
Odkazy
 
Ostatní
Valid HTML 4.01 Transitional
 
Aktuality podrobně...

Restaurant Day poprvé v Rybí (14.8.2016)

Spolek Věžička Rybí vás zve na sousedský festival jídla. Znáte nějaký originální recept? Máte nějaký tradiční rodinný recept nebo naopak umíte připravit něco netradičního? Rádi se bavíte o jídle a vyměňujete si recepty se svými známými? Možná jste už také navštívili Restaurant Day v okolí a říkali jste si, co byste připravili vy sami. V neděli 14. srpna máte možnost si to všechno vyzkoušet v naší obci. Milovníci dobrého jídla si mohou otevřít své jednodenní improvizované „restaurace“ ve Věžičce. Každý z vás, bez omezení věku, má možnost užít si den s dobrým jídlem v příjemné atmosféře s lidmi z Vašeho sousedství. Pokud jste o takové akci ještě nikdy neslyšeli, pročtěte si pár následujících řádků: Restaurant Day je mezinárodním festivalem jídla, jehož cílem je umožnit lidem, kteří mají rádi jídlo a jeho přípravu, vytvořit si na jeden den svou vlastní improvizovanou restauraci a pohostit tak své známé nebo kolemjdoucí. Nápad vznikl v roce 2011 v Helsinkách a rychle se rozšířil do celého světa. V současnosti je Restaurant Day největší celosvětovou událostí týkající se jídla. Během pěti let bylo otevřeno více než 26 000 jednodenních restaurací v 75 státech světa a obslouženo bylo přibližně 3 miliony návštěvníků. V Česku se Restaurant Day šíří od města k městu a oživuje ulice, různá městská zákoutí a zajímavé prostory. Tuto akci už jste měli možnost navštívit v Kopřivnici, Příboře nebo Novém Jičíně. V srpnu se poprvé uskuteční také v Rybí, kde jednodenní restaurace oživí prostor před Věžičkou. Myšlenkou Restaurant Day je podpora komunikace mezi lidmi (…a nejlépe se přece lidé baví u dobrého jídla a pití), sdílení „kuchařských“ zkušeností a zážitků a užívání si atmosféry společných míst, kde žijeme. Přijďte něco nabídnout nebo se jen podívat, popovídat a ochutnat delikatesy sousedského festivalu jídla. Akce podporuje kreativitu a činorodost lidí všech generací. Je příležitostí, jak smysluplně strávit volný čas a zároveň způsobem, jak oživit atmosféru místa. Restaurant Day se může uskutečnit kdekoliv a kdykoliv. Celosvětově se Restaurant Day oslaví jednou ročně a to vždy třetí sobotu v květnu. Fantazii se meze nekladou! Je však třeba pamatovat na to, že Restaurant Day je komunitního charakteru. Jde o událost, která je dobrovolná a nezisková. Není řízená nikým shora – naopak – vytvářejí ji sami účastníci, jednodenní restauratéři a hosté. Jeho podobu tedy můžete ovlivnit i Vy!

Z naší Věžičky se tedy v neděli 14. srpna od 10:00 do 17:00 hodin stane restaurace a vy máte jedinečnou možnost být při tom. Současně část výtěžku z prodaných specialit bude věnována na účet veřejné sbírky. Chcete se o akci dozvědět více informací, zapojit se jako restauratér nebo jen přijít ochutnat připravené dobroty? Tak neváhejte, podívejte se na internetové stránky akce a zapojte se - www.vezickarybi.cz nebo akce na facebookových stránkách Věžičky.
A kdo už teď ví, že by se chtěl s námi podělit o dobrý recept, volejte na telefonní číslo 606 127 321, pište na mailovou adresu info@vezickarybi.cz, dejte zprávu na Facebook Společenské centrum Věžička Rybí nebo se jednoduše přihlašte na obecním úřadě. Na akci budete mít k dispozici stoleček a ostatní už je na vás, fantazii se meze nekladou.
Těšíme se na Vás! SC Věžička

Autor: Havja
Přečteno: 3785x, přidáno: 30.06.2016 v 06:56:10
 
Created by HAVJA ( havja [at] centrum [dot] cz ) | All rights reserved © 2006-2015 | Poslední aktualizace 13.11.2023 v 6:12:13